Cena m3 plynu

Přemýšlíte nad zemním plynem? Určitě je pro vás velmi důležitý faktor ceny. Přestože se cena energií stále zvyšuje, najít levný zemní plyn je možné. Stačí se informovat. Pokud porovnáme několik poskytovatelů zemního plynu, můžeme celkově za rok využívání ušetřit i několik tisíc.

Průměrná cena za m3 plynu se pohybuje kolem 16-17 Kč. Jedná se o průměrnou cenu pro klasickou domácnost. Tou je myšleno využívání plynu k vaření, ohřívání vody, ale i k vytápění. Cena plynu se liší v závislosti na kraji a dodavateli, viz srovnání ceny plynu.

Zemní plyn je výhodnou volbou, která se vyplatí pro většinu domácností. Možná již zemní plyn využíváte, ale zkusili jste si někdy porovnat cenu vašeho poskytovatele a ostatních? Rozdíly mohou být v řádech stovek, ale i tisíc korun ročně.

Zemní plyn je tou nelepší volbou pro domácnosti, ale i pro průmyslové podniky a firmy. Je to především jeho dostupností, cenou, spolehlivostí a bezpečností. Zemní plyn je i velice výhodný ve své jednoduchosti. Není třeba skoro žádná údržba kotlů nebo jeho vedení. Což se nedá říci o spalování uhlí nebo dřeva. Díky tomu je plyn velmi levnou energií.

Spočítejte si kolik můžete ušetřit pouhou změnou dodavatele – kalkulačka ceny plynu.

Zemní plyn je již běžnou součástí našeho života. Přesto ještě před pár lety nebyl tak rozšířen. Teprve nedávno jsme byli svědky masové vlny, kdy se obce a města pustili do budování plynových rozvodů a sítí. Je jisté, že v době budování byla cena plynu velmi nízká a při srovnání s dneškem je plyn mnohem dražší, ale uvědomme si to, že jsme stále na dobré ceně.

Přestože v tuzemsku těžíme zemní plyn, nejsme soběstační. Vystačíme si tak na několik málo procent, které naši potřebu nepokryjí. Musíme plyn získávat pomocí plynovodů. Když si spočteme, kolik je cena m3 plynu, zjistíme, že přestože nejsme producenti, máme vcelku dobré a přijatelné ceny. Pro domácnosti to vychází lépe, než topit klasickými fosilními palivy. Cena zemního plynu se sice mění asi jako cena ropy, ale v posledních letech se růst zpomaluje a blýská se ještě na lepší časy.

kalkulačka ceny plynu